Uczymy i wychowujemy od 1916 roku

„Mikołajki”

        6 grudnia do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Do niektórych przyszedł już nocą (ciekawe, którędy wszedł:)) i mogli odnaleźć swoje upominki w salach bądź w szafkach, innych natomiast odwiedził osobiście. Był to dzień pełen radości. Oprócz upominków uczniowie mogli obejrzeć przygotowane przez panią Kasię i uczniów klas VI i VII, przedstawienie w wersji angielskiej pt” The story of Santa”. Gratulujemy aktorom – świetnie się spisaliście:). Po przedstawieniu czekała na uczniów kolejna niespodzianka – wykonana przez panią Kasię piniata w kształcie bałwana wypełniona cukierkami. Nie łatwo było je zdobyć, ale siła i determinacja uczniów i nauczycieli pozwoliły nacieszyć się deszczem cukierków:).

Więcej zdjęć w galerii

 

        W dniu 23 listopada w naszej szkole miały miejsce obchody kolejnego Powszechnego Dnia Praw Dziecka. Połączyliśmy je z Dniem Pluszowego Misia, który jest towarzyszem wielu trosk, kłopotów i radości niejednego dziecka. Uczniowie zgromadzili się na holu, by powtórzyć i utrwalić poznane w ubiegłych latach prawa, które zostały im nadane poprzez Konwencję o Prawach Dziecka. Wsłuchali się w teksty dwóch piosenek oraz obejrzeli krótką prezentację. Na koniec mogli zadać pytania
i odpowiedzieć na zadawane przez osoby prowadzące. Pochwałą obejmujemy Radka, który wykazał się największą wiedzą. Po krótkim wstępie teoretycznym uczniowie wzięli udział w zabawie integrującej grupę a zarazem ukazującej wiele ważnych wartości i praw dzieci. Zabawa o nazwie „Ćwierćland” pozwoliła jej uczestnikom na rozwinięcie umiejętności współpracy, wykazanie się swoimi indywidualnymi talentami, ukazanie swoich umiejętności liderowania oraz pomocy innym. Trzeba przyznać, że wszyscy byli pięknie zaangażowani i wykonywali zadania na 100%. Przyjemnością dla nas było patrzeć jak starsi uczniowie chętnie współpracują z młodszymi i zmierzają do wspólnego celu. Zwieńczeniem wysiłków była prezentacja grup oraz gromkie oklaski. Po zakończeniu zabawy pani Dorota przedstawiła wyniki konkursu plastycznego oraz poprowadziła zabawę prozdrowotną:) Na koniec wszyscy mogli spróbować świątecznego, pysznego tortu w kształcie Misia, wykonanego przez mamę jednej z uczennic, panią Ewelinę. Dziękujemy:)

Dziękujemy wszystkim za współpracę i zaangażowanie.

 Więcej zdjęć w galerii


Więcej artykułów…

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

 

Zdjęcie Artykułu

 

 

Certyfikaty

cert1

 

kod certyfikatu

Odwiedziło nas:

Dzisiaj5
W tym miesiącu346
Wszystkich gości33710