Uczymy i wychowujemy od 1916 roku

BIBLIOTEKA JĘZYKOWA W NASZEJ SZKOLE

W tym roku szkolnym udostępniliśmy dla naszych uczniów niewielki zbiór książek w języku angielskim i niemieckim. Znajdują się tu przede wszystkich bajki i książki dla dzieci w języku obcym, często z tłumaczeniem na język polski.

 

Jak czytać takie książki?

Możesz szukać znanych sobie słów, żeby się przekonać jak dużo już umiesz i rozumiesz.

Możesz wybrać 5 nowych słówek z jednej dowolnej strony w książce, przetłumaczyć je na jezyk polski, następnie połączyć w jedno lub dwa zdania (np. opisujące postać z książki lub jej przygodę) a potem jeszcze narysować to, co napisałeś w języku obcym.

Możesz też wybrać kilka nowych słówek i ułożyć zagadkę, krzyżówkę, rebus lub inne zadanie, jakie Ci przyjdzie do głowy.

Itd.

Pochwal się wynikami swojej zabawy z książką nauczycielowi i kolegom

– nie ominie Cię nagroda :)

Kolekcja książek stale się powiększa, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Aby skorzystać ze zbioru trzeba po prostu wybrać książkę i zgłosić chęć wypożyczenia p. Katarzynie Dąbrowskiej lub p. Marioli Matlakowskiej.

Zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania!

(Biblioteka znajduje sie w sali językowej na parterze.)

 

 

 

Zdjęcie Artykułu

 

 

Certyfikaty

cert1

 

kod certyfikatu

Odwiedziło nas:

Dzisiaj68
W tym miesiącu523
Wszystkich gości36549