Uczymy i wychowujemy od 1916 roku

Od 01 maja 2015r. w szkole realizowany jest także projekt Sport – niezbędny warunek zdrowia, który współfinansowany jest ze środków Gminy Niedrzwica Duża w ramach realizacji zadania publicznego o charakterze pożytku publicznego Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2015 roku.

Uzyskane środki pozwoliły nam na zapoczątkowanie tworzenia siłowni plenerowej. Zakupiony został orbitrek - jest to urządzenie, które pozwala rozwijać wszystkie partie ciała, uwzględnia również trening siłowy, poprawia kondycję.

Projekt stworzy możliwość mieszkańcom do:

- aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu,

- umożliwi międzypokoleniową integrację społeczności poprzez stworzenie kompleksowej oferty dla mieszkańców w każdym wieku, dla których dbanie o kondycję fizyczną i aktywne spędzanie wolnego czasu ma duże znaczenie (przy szkole jest w dość dobrym stanie trawiaste boisko do koszykówki, piłki nożnej, skromny plac zabaw dla małych dzieci),

- zwiększy dostępność i atrakcyjność terenu dla osób niepełnosprawnych,

- stworzy bazę infrastrukturalną do organizacji imprez o charakterze rekreacyjno-sportowym.

Powstanie siłowni plenerowej w sposób naturalny uzupełni ofertę w zakresie aktywności fizycznej, kształtowania dobrych nawyków. Dzięki temu przedsięwzięciu młodzi ludzie będą mogli się w miarę bezpiecznie wyszaleć, wyładować energię, a także doskonalić swoje umiejętności. Należy także podkreślić fakt, że treningi na świeżym powietrzu przynoszą więcej korzyści niż te wykonywane w zamkniętym pomieszczeniu.

Trzeba wiedzieć, że nawet niewielki wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie na lepszy stan zdrowia i poprawę układu krążenia.

Korzystając z siłowni można wzmocnić kondycję fizyczną i odporność oraz poprawić koordynację ruchową.

Lepiej dotleniony organizm jest bardziej wytrzymały i szybciej redukuje tkankę tłuszczową, a nadwaga wśród Polaków to problem z którym należy walczyć. Poprzez siedzący tryb życia i brak ruchu, plagą staje się problem otyłości zarówno u dorosłych jak i dzieci.

Trening siłowy na dworze redukuje stres, który wpisuje się w codzienne życie współczesnego człowieka. Wpływa na to obecność koloru zielonego, który uspokaja i łagodzi nerwy. Dobrze wykonane ćwiczenia w siłowni plenerowej mogą mieć formę rehabilitacji. Osoby starsze, które nie mogą uprawiać sportów, ćwicząc w siłowniach plenerowych mogą poprawić kondycję stawów, mięśni i całego ciała.

 

  

 

 

 

Zdjęcie Artykułu

 

 

Certyfikaty

cert1

 

kod certyfikatu

Odwiedziło nas:

Dzisiaj14
W tym miesiącu448
Wszystkich gości35746