Uczymy i wychowujemy od 1916 roku

Wycieczka do Lublina

         Dnia 9 października odbyła się wycieczka klas 0-III do Lublina. Wyprawę rozpoczęliśmy od obejrzenia bajecznego przedstawienia pt. „Teatr bajek mydlanych”. Magia świateł, muzyki, barw i unoszących się baniek wywołała uśmiech na większości buzi oraz słowa zachwytu. Mimo chwil grozy Mydlaneczce i Bąbelkowi udało się pokonać złego kłamczucha dzięki pokładom radości i miłości. Teatr uczniowie opuścili z dawką energii i humoru i udali się na zwiedzanie ekspozycji muzealnych w Muzeum na Zamku Lubelskim. Tam mogliśmy obejrzeć i wysłuchać opowieści o pierwszych ludziach, sposobach budowania wioski, zdobywania pożywienia, strojach, pierwszych naczyniach. Poznaliśmy również charakterystyczne dla polskiego folkloru stroje, instrumenty, sposoby spędzania czasu wolnego. Obejrzeliśmy również stałą wystawę malarstwa. Pani przewodnik przekazała nam wiedzę na temat funkcjonowania muzeum oraz przybliżyła podstawowe pojęcia związane z muzealnictwem, takie jak: eksponat, ekspozycja, kolekcja, galeria. Dobrze, że zdążyliśmy przed remontem, ponieważ zapowiada się długa przerwa w działaniu muzeum. Oczywiście przed wejściem do Muzeum zajęliśmy się poszukiwaniem kości mamuta i podziwialiśmy dziedziniec zamku i widok na lubelską starówkę. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Druku w Izbie Drukarstwa, mogliśmy tam również zobaczyć jak powstaje papier czerpany i na chwilę przenieść się w świat Alicji z Krainy Czarów. Wróciliśmy szczęśliwi i zmęczeni:)

Zdjęcia w galerii

img 20181009 105837

 

19 października 2018r. w naszej szkole uczniowie klasy VIII pod kierunkiem p. Michała Adamczyka przedstawili montaż słowno-muzyczny z okazji XVIII Dnia Papieskiego, w czasie którego obchodziliśmy 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża – św. Jana Pawła II.

Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. Po raz kolejny mieliśmy okazję wspominać św. Jana Pawła II i rozważać przesłanie, które do nas kierował. Naszą uroczystość ubogacił śpiew chóru szkolnego pod kierunkiem p. Marioli Matlakowskiej.

 

Jan Paweł II kochał dzieci, tu w programie TVP "Ziarno"

Więcej artykułów…

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

 

Zdjęcie Artykułu

 

 

Certyfikaty

cert1

 

kod certyfikatu

Odwiedziło nas:

Dzisiaj6
W tym miesiącu134
Wszystkich gości34460