Uczymy i wychowujemy od 1916 roku

Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu - to motto, które przyświecało uczestnikom projektu „Recepta na zdrowego ducha”, który realizowany był od października do końca grudnia w ramach projektu "Gmina Niedrzwica Duża to my- rozwijamy ją razem!

Dla uczestników projektu zrealizowane były zajęcia taneczne (4grupy) oraz warsztaty kulinarne i spotkanie z dietetykiem. Adresatami przedsięwzięcia były dzieci z przedszkola, uczniowie szkoły oraz dorośli. Oprócz promowania zdrowego stylu życia, projekt zakładał integrację międzypokoleniową.

 

 

 

 

W piątkowy poranek 13 grudnia przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Zbrojownię w Sandomierzu, gdzie uczestniczyliśmy w pogadance na temat uzbrojenia, prowadzonej przez rycerza Łukasza. Chłopcy mogli przymierzyć różnego rodzaju zbroje a dziewczynki suknie dam dworu. Następnie udaliśmy się na krótki spacer po Sandomierzu. Głównym punktem naszej wycieczki była fabryka bombek w Nowej Dębie. W Muzeum Bombki Choinkowej zobaczyliśmy tysiące ręcznie wykonanych bombek, setki niesamowitych eksponatów, choinki przystrojone w różnych stylach, np. staropolskim, amerykańskim, norweskim, wiktoriańskim czy Halloween. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób zaprezentował prace nad wykonaniem bombki - dmuchanie, malowanie oraz ręczne zdobienie. Niezapomniane wrażenia wywarło na nas samodzielne przygotowywanie ozdób. Bardzo miłym upominkiem były bombki z imieniem każdego uczestnika wycieczki.

Więcej artykułów…

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnie >>

 

 

 

Zdjęcie Artykułu

 

 

Certyfikaty

cert1

 

kod certyfikatu

Odwiedziło nas:

Dzisiaj69
W tym miesiącu524
Wszystkich gości36550