Uczymy i wychowujemy od 1916 roku

Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Książki naszych marzeń”, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów. Zadaniem w konkursie jest przygotowanie filmiku na ten temat oraz listy książek o przeczytaniu, których marzą uczniowie naszej szkoły.

 

Wigilia świętego Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Chłopcy spotykali się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, czyli  24 listopada. Jednak z czasem katarzynki uległy zapomnieniu. Obecnie obrzędy są połączone i obchodzone jako tradycyjne andrzejki. Stały się też idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie kolegów i koleżanek. 
27 listopada w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy andrzejki.  Dziewczęta wcieliy się w role wróżek i przygotowały stoiska  z wróżbami. Wszystkie pomysły okazały się bardzo ciekawe. Wszyscy  wspaniale bawili się przy rytmach różnorodnej muzyki.

Zabawa połączona była z akcją "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", w której udała nam się zebrać ponad 56 kg darów.

Więcej artykułów…

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

<< Początek < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 Następna > Ostatnie >>

 

 

 

Zdjęcie Artykułu

 

 

Certyfikaty

cert1

 

kod certyfikatu

Odwiedziło nas:

Dzisiaj16
W tym miesiącu450
Wszystkich gości35748