Uczymy i wychowujemy od 1916 roku

Wigilia świętego Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Chłopcy spotykali się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, czyli  24 listopada. Jednak z czasem katarzynki uległy zapomnieniu. Obecnie obrzędy są połączone i obchodzone jako tradycyjne andrzejki. Stały się też idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie kolegów i koleżanek. 
27 listopada w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy andrzejki.  Dziewczęta wcieliy się w role wróżek i przygotowały stoiska  z wróżbami. Wszystkie pomysły okazały się bardzo ciekawe. Wszyscy  wspaniale bawili się przy rytmach różnorodnej muzyki.

Zabawa połączona była z akcją "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", w której udała nam się zebrać ponad 56 kg darów.

22 października 2014r., odbył się w naszej szkole obchodzony, co roku Dzień Papieski. Hasło tegorocznego zatrzymania się nad osobą papieża Polaka były słowa: "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie". Nasi uczniowie przygotowali z tej okazji montaż słowno - muzyczny pod kierunkiem pana katechety Michała Adamczyka.

Tegoroczny Dzień Papieski był szczególny , ponieważ pierwszy raz wspominaliśmy życie Jana Pawła II juz jako Świętego.

"Jan Paweł II - świętymi Bądźcie!" Niech te słowa nie zostaną pustym hasłem, ale niech rzeczywiście zachęcają nas do stawania się Świętymi poprzez wypełnianie naszych codziennych obowiązków.

Więcej artykułów…

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

<< Początek < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 Następna > Ostatnie >>

 

Zdjęcie Artykułu

 

 

Certyfikaty

cert1

 

kod certyfikatu

Odwiedziło nas:

Dzisiaj6
W tym miesiącu275
Wszystkich gości34155