Uczymy i wychowujemy od 1916 roku

Ostatni miesiąc roku jest chyba najbardziej lubianym przez dzieci i to nie tylko ze względu na długo oczekiwane opady śniegu, ale także otaczającą go magię. To właśnie w grudniu nasi milusińscy mają okazję przystroić pachnącą choinkę i spotkać się z uwielbianym przez nich Mikołajem.

5 grudnia w przeddzień Dnia Św. Mikołaja zgodnie z tradycją naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj. Jego pomocnikami były śnieżynki które pomagały Mikołajowi rozdawać paczki pełne słodyczy. Wizyta św. Mikołaja była bardzo wyczekiwania, zwłaszcza przez najmłodszych uczniów naszej szkoły i przyniosła wszystkim wielką radość.

4 grudnia wszyscy górnicy obchodzą tradycyjne święto, od imienia swojej patronki zwane „Barbórką”. Tego właśnie dnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z górnikiem z kopalni w Bogdance. Pan Górnik przygotował dla dzieci ciekawą prezentację na temat pracy w kopalni i niebezpieczeństw związanych z wykonywaniem tej profesji. Największe zainteresowanie, zwłaszcza wśród chłopców, wywołał film przedstawiający procesy wydobycia węgla. Gość zaprezentował piękny mundur galowy, który w jego rodzinie przechodzi z pokolenia na pokolenie, strój roboczy oraz kilka elementów jego wyposażenia, dzieci z ochotą przymierzały kask i pas górnika. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących pracy górnika, jego strojów i sprzętu. Spotkanie było bardzo ciekawe zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła gościowi słodki upominek z okazji jego święta.

Więcej artykułów…

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

<< Początek < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnie >>

 

Zdjęcie Artykułu

 

 

Certyfikaty

cert1

 

kod certyfikatu

Odwiedziło nas:

Dzisiaj5
W tym miesiącu346
Wszystkich gości33710